ZWYCIĘŻAMY ZE SPADKOWICZEM!!!

We wczorajsze popołudnie nasza drużyna rozegrała derbowe spotkanie z Prosną Wieruszów. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany. Około 20 minuty miejscowi wywalczyli rzut rożny do którego podszedł Krzysztof Glapa. Bardzo dobrze dośrodkował piłkę do Bartosza Porażki, który w genialny sposób skierował futbolówkę do siatki, nie pozostawiając najmniejszych szans bramkarzowi. Chwilę później, nasze prowadzenie po przelobowaniu golkipera gości podwyższył- Krzysztof Glapa. Od tego momentu gracze START-u nabrali pewności siebie i grali bardzo spokojnie piłką. Jeśli nadarzyła sie dobra okazja wyprowadzali kontra ataki. Niestety nie udało się ich wykorzystać i pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 2:0.
W drugiej odsłonie mecz przebiegał podobnie. W pewnym momencie jednak bardziej widoczni stali się gracze z Wieruszowa. Wykorzystali stały fragment po błędzie jednego z naszych i zdobyli kontaktowego gola. Od tej chwili zaczęli grać bardzo agresywnie. Niestety arbiter nic nie robił, aby uspokoić grę. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania jeden z drużyny spadkowiczów brutalnie sfaulował naszego trenera Maćka Mertę. Za ten faul został jedynie ukarany żółtym kartonikiem. Gracz START-u długo nie mógł podnieść się z murawy. Po chwili sędzia postanowił zakończyć spotkanie. Tym samym 3 punkty zostały w Łubnicach!
Za tydzień zmierzymy się na wyjeździe z GKS Czastary.